22 Maj

Jak żyli ludzie w średniowiecznym Lwówku Śląskim SP 2 Lwówek Śląski

Uczniowie zaangażowani w pracę w projekcie edukacyjnym zdecydowali, że będą spotykać się co dwa tygodnie. 6 lutego odbyło się drugie spotkanie, gdzie poszczególne grupy zaprezentowały wytwory swojej pracy.

Grupa uczniów (zakonnicy) wyszukała informacje na temat zakonów funkcjonujących na terenie Lwówka (franciszkanie, joannici). Z szarego papieru wykonali dwie postacie ? franciszkanina i joannitę. Uczniowie wypisali na postaciach cechy charakteryzujące obu duchownych. Wyszukali również informacje dotyczące zakonów (lokalizację) na terenie Lwówka i wykonali plakaty, które oczywiście zostały zaprezentowane na tablicach korkowych na korytarzu w szkole.

Grupa uczniów (rycerze) odnalazła jak najwięcej informacji w Internecie na temat pierwszego na ziemiach polskich turnieju rycerskiego, który odbył się we Lwówku Śląskim w dniu świętego Macieja w 1243 roku. W formie plakatu przygotowali skrócone drzewo genealogiczne linii Piastów Śląskich wraz z biogramem Bolesława Rogatki oraz rozbiciem dzielnicowym.

Grupa uczniów (rzemieślnicy) przedstawiła dzieje cechu w średniowiecznym Lwówku Śląskim oraz scharakteryzowała życie codzienne mieszkańców. Efekty swoich poszukiwań przedstawili w formie plakatu.

Grupa architekci odnalazła jak najwięcej informacji na temat dziejów lwóweckiego ratusza, etapy rozbudowy, zaangażowanych architektów, intrygujące elementy wyposażenia. Uczniowie wyszukali także informacje dotyczące dwóch kamiennych fontann umiejscowionych na rynku. Informacje wyeksponowali w formie gazetki ściennej.

Ta część projektu okazała się bardzo pracochłonna. Uczniowie na przygotowanie materiałów do prezentacji poświęcili sporo czasu, ale zadowolenie z efektów, jak również zainteresowanie wytworem ich poszukiwań było duże.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *